logotyp

Kronika školy

III. třída Tělesná výchova v přírodě 29. 6. 2023

III. třída Tělesná výchova v přírodě  29. 6. 2023

Tělesnou výchovu mají naši žáci moc rádi, a protože jsme již v tělocvičně vyzkoušeli, co se dalo, udělali jsme si v červnu zážitkovou tělesnou výchovu v přírodě, v oboře. Získané dovednosti se mohou hodit právě tam, kde to potřebujeme – přeskočit louži, přelézt přes spadlý strom či se zabavit hrou s přírodninami – házet šiškou do vytvořeného kruhu a proběhnout se v dlouhém hadu. Navíc pobyt v lese prospívá naší imunitě i dýchání, smyslovému vnímání – krásné barvy kolem nás, vůně rozkvetlého bezu, zpěv ptáků a na závěr něco pro mlsné jazýčky jako odměna

V. třída Příprava ovocných špízů 21. 6. 2023

 V. třída Příprava ovocných špízů 21. 6. 2023

Díky menšímu počtu žáků jsme byli spojeni s jinou třídou. Měli jsme v plánu si vyrobit ovocné špízy. Všichni žáci se pustili do krájení ovoce, někteří i ochutnáváníJ. Každopádně se nám špízy povedly a chutnaly většině.

IX. třída Den plný her a zábavného tvoření 16. 6. 2023

IX. třída Den plný her a zábavného tvoření  16. 6. 2023

Dne 16. 6. 2023 si naše třída připravila „DEN PLNÝ HER A ZÁBAVNÉHO TVOŘENÍ“ s rodiči. Zároveň proběhla oslava narozenin, které pravidelně pořádáme pro všechny ostatní děti třídy. Soutěží se tentokrát účastnily nejen děti, ale i paní učitelka s paní asistentkou, to se dětem velmi líbilo. Dopoledne jsme si všichni užili, atmosféra byla výborná. Moc děkujeme rodičům za spolupráci.

II. třída - Ovoce 8. 6. 2023

II. třída - Ovoce  8. 6. 2023

Červen je měsíc zrání jahod a třešní. V hodině prvouky jsme si tedy povídali o ovoci. Vyjmenovali jsme druhy, které známe, a proč je pro nás jejich konzumace důležitá. Připomněli jsme si zásady zdravé výživy. Každý řekl spolužákům, jaké ovoce má rád. Také jsme vybarvili pracovní list a na závěr si zahráli pexeso.

IV. třída Moje oblíbená kniha 16. 5. 2023

IV. třída Moje oblíbená kniha      16. 5. 2023

Děti si společně s nadšením prohlížely všechny knihy, které si přinesly. Každý měl za úkol tu svoji představit ostatním: říct, kdo ji napsal a ilustroval, stručně popsat děj a hlavní postavy (někdy s pomocí učitele). A také vyjádřit, proč se mu právě tato kniha líbí. Nakonec jsme si z každé knihy přečetli i úryvek, který děti vybraly!

I. třída a téma „Rodina“ 15. 5. 2023

I. třída a téma „Rodina“   15. 5. 2023

Jak jsme se učili o rodině v 1. třídě? Chlapci si přinesli z domova fotografie členů rodiny a poznávali jsme, kdo je čí bratr, syn a vnuk, kdo jsou rodiče a prarodiče. Kreslili jsme maminky voskovým pastelem a vyráběli jsme pro ně keramická srdíčka, přání a květinu ke Dni matek. Ale učili jsme se také věšet prádlo, abychom maminkám uměli pomáhat. A nezapomněli jsme se o přestávce proběhnout na školním hřišti, zacvičit si v tělocvičně, zazpívat písničku o mamince a k tomu si pořádně zabubnovat. Hádejte, co chlapce nejvíc bavilo?

Projektový týden v I. třídě 10. 5. 2023

Projektový týden v I. třídě     10. 5. 2023

Prvňáčci pracovali na projektu ke Dni Země s velkým nasazením. Ve čtení poslouchali bajky a pohádky o přírodě, skládali obrázky se slovy, v matematice si opakovali barvy a prostorovou orientaci, počítali zvířata, stromy a květiny. V prvouce se dozvěděli, jak můžeme zlepšit podmínky života na naší planetě, učili se třídit odpadky, chránit přírodu. V hudební výchově si velice rychle oblíbili novou písničku o třídění odpadu na melodii písně „Prší, prší“. V rámci předmětu pracovní vyučování se chlapci starali o vlastní polovinu záhonku, na který společně zasázeli saláty a cibuli. Pravidelně se starají o zalévání záhonu a pozorují klíčící cibulky. Chlapci si užili i procházky po oboře a tělocvik v přírodě. Završením projektu bylo společné výtvarná práce „Zdravá planeta Země“ a „Nemocná planeta Země“, které je vystavené v 1. třídě. Můžete se k nám přijít podívat.

Velikonoční jarmark 3. 4. 2023

Velikonoční jarmark  3. 4. 2023
V pondělí 3. dubna 2023 se uskutečnil jarmark s nabídkou velikonočních dekoračních předmětů. Své práce předvedli žáci všech tříd. Návštěva byla hojná a výrobky doslova mizely pod očima.
 
Děkujeme žákům a zaměstnancům za vynikající přípravu a krásně výrobky, které všem přinesly radost a dobrou náladu.
 

 

 

 

 

 

XII. tř. Dramatizace v hodině českého jazyka 27. 3. 2023

V hodině českého jazyka jsme si vyzkoušeli dramatizaci textu Čert a Káča. Text jsme  přečetli a vysvětlili si vlastnosti jednotlivých postav.

O hlavní role byl velký zájem, a tak se postupně všichni vystřídali.

Zpočátku byla Káča spíše milá a hodná, ale postupně se vše dostalo do varu a z hlavních rolí šel strach.  A jako
v každé pohádce nakonec vše dobře dopadlo.

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola Vachkova, škola praktická a speciální
Domů
Praktická škola jednoletá
Základní škola speciální
Základní škola
Přípravná třída

Created by © 2015 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign